O wizualnej stronie filmu „Funky Casimir”.

Praca nad filmem wre. Wawrzyniec Tyrpa, który jest animatorem filmu „Funky Casimir”, podzielił się z nami pierwszymi concept artami filmu.

„Funky Casimir” – concept art nr 1

Będzie kolorowo, intensywnie w barwach. Zależy nam na wykreowaniu świata o niepowtarzalnym klimacie. Kształty będą kanciaste. Gdzie leży inspiracja?

„Podczas poszukiwania języka wizualnego filmu miałem wiele pomysłów. Fajnych i mniej fajnych. Chciałem, żeby strona wizualna filmu była jak najbardziej oryginalna i jednocześnie jak najmocniej związana z odkryciem dokonanym przez Kazimierza Funka. Chciałem, żeby język wizualny filmu również opowiadał historię. Inspirację odnalazłem spoglądając na witaminę B1 pod mikroskopem…” – Wawrzyniec Tyrpa, główny animator

Witamina B1 pod mikroskopem.

„Witamina B1 pod mikroskopem przypomina mi kanciasty odłamek kolorowego szkła. Wygląda wprost zachwycająco. Jej odzwierciedlenie można znaleźć w kształcie pędzla, którym rysowana jest postać Kazimierza Funka w filmie.” – Wawrzyniec Tyrpa, główny animator

Kształt pędzla obrysów postaci Funka w filmie „Funky Casimir”
Postać Kazimierza Funka w filmie „Funky Casimir”

W filmie nie zabraknie humoru. Jedną z zabawniejszych scen będzie scena przedstawiająca Eksperyment Christiana Eijkmana i obserwowane przez niego kury.

„Funky Casimir” – concept art nr 2

Twórcy filmu chcieli, aby każdy możliwy aspekt filmu opowiadał historię. Żeby w każdym elemencie można było się dopatrzeć drugiego, witaminowego dna. Dlatego postanowili, że obrys postaci Kazimierza Funka w filmie będzie nie tylko narysowany pędzlem w kształcie witaminy B1, ale będzie też świecił w podobny sposób jak witamina B1 pod mikroskopem.

„Funky Casimir” – wizualizacja obrysu K. Funka (concept art nr 3)
„Funky Casimir” – wizualizacja obrysu K. Funka (concept art nr 4)
„Funky Casimir” – wizualizacja obrysu K. Funka (concept art nr 5)

Bądźcie z nami, premiera filmu już niebawem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *